Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/prac/lmakowsk/WWW/lib/plugins/blog/syntax/blog.php on line 184
Jeśli na początku pomysł nie jest absurdem, wówczas nie ma dla niego nadziei.
- Albert Einstein

Przegląd DOAJ

Dla osób, które pierwszy raz słyszą o „open access” krótkie słowo wstepu. W dotychczas funkcjonującym modelu płacił ten, kto chciał publikację przeczytać - czyli biblioteki, instytucje, uczelnie itp. W modelu „open access” to publikujący płaci (więcej niż dotychczas) za to, by wszyscy chętni mieli do tekstu dostęp bez opłat.

Niedawno zostałem skłoniony do przejrzenia aktualnego stanu czasopism w modelu otwartego dostępu. Cel poszukiwań jest następujący: znaleźć wysoko-punktowane czasopisma z mojej dziedziny, lub dziedziny dostatecznie bliskiej bym miał tam szanse na publikację, ale takie które nie pobierają opłaty od autorów.

Rejestr czasopism w modelu otwartego dostępu prowadzony jest pod nazwą Directory of Open Access Journals. Zawężam kwerendę do pism z artykułami po angielsku: 9709. Zawężam tylko do tych, które nie pobierają opłaty: 4905. Do sprawdzenia jest jeszcze opcja ”conditional charges”, czyli płacenie opcjonalne - model hybrydowy. Dziwne, że suma różnych opcji płacenia nie daje tego ponad miliona wszystkich. Może to jakiś błąd wyszukiwarki, nie wiem.

→ Read more...

2014/04/07 15:48 · Łukasz Makowski

Prince2

Krótko odnotuję, że dostałem certyfikat Prince2 - teraz już oficjalny, drukowany. Niebieski, ładny, z hologramem. Co ciekawe w stopce jest napisane, że certyfikat pozostaje własnością APM Group Ltd (organizacja stojąca za tą metodyką) i „powinien być zwrócony na żądanie”.

2013/11/07 10:51 · Łukasz Makowski

Nowy rok 2013

Właśnie rozpoczął się nowy rok akademicki a w związku z tym zdarzyło się kilka miłych rzeczy.

Po pierwsze na inauguracji wydziałowej odebrałem nagrodę 1 stopnia JM Rektora PW za osiągnięcia naukowe w latach 2011-2012. Po drugie otrzymałem certyfikat PRINCE2 Foundation.

2013/10/03 22:52 · Łukasz Makowski

Wcześniejsze wpisy >>


O mnie w skrócie:

Więcej...

 
start.txt · ostatnio zmienione: 2013/05/27 11:15 przez l
Recent changes RSS feed Creative Commons License Valid XHTML 1.0 Valid CSS Driven by DokuWiki
Drupal Garland Theme for Dokuwiki